Igor Ryban

,,

Veci riešim

pragmaticky

a

nie politicky

’’

Kto som
Volám sa Igor Ryban a veci riešim pragmaticky a nie politicky. Ako kandidát na primátora Žiliny som sa rozhodol pomáhať nášmu mestu. Mojím cieľom nie je práca politika, ale práca pre ľudí v Žiline, vrátane jej prímestských častí, a preto kandidujem ako nezávislý.
Dlhoročné manažérske skúsenosti ma utvrdili v tom, že nie je možné sedieť na dvoch stoličkách a vykonávať viacero funkcií naraz. Myslím si, že funkcia primátora si vyžaduje celého človeka. Preto je mojím heslom: Jedna stolička stačí. Každý dobrý hospodár musí plánovať tak, aby po ňom niečo zostalo a bolo na čom stavať aj po jeho odchode. Nesľubujem zázraky za štyri roky, o ktorých už teraz všetci vieme, že sú neuskutočniteľné. Chcem pomôcť nášmu mestu a po rokoch spánku skonsolidovať financie a pustiť sa do jeho rozvoja. V mojej doterajšej profesionálnej kariére som dosiahol vrchol a splnil si všetky sny. Teraz prišiel čas pracovať v prospech tých, ktorých snom je moderná a zdravá Žilina. Volám sa Igor Ryban a verím v ľudské dobro. Verím, že si vyberiete správne.

Minirozhovor


Aké je vaše životné motto?
Nesúďte človeka, kým neprejdete aspoň jednu míľu v jeho topánkach... Život ma naučil neposudzovať ľudí podľa reči iných. Keď chcem niečo o niekom vedieť, spýtam sa to priamo jeho.

Čo by ste označili za svoj životný medzník?
Rozhodujúcim medzníkom v mojom živote bol rok 1991, keď som sa rozhodol podnikať a živiť sa vlastnou hlavou a rukami.

Čo vám okrem rodiny prináša najväčšiu radosť?
Hudba, príroda a priatelia.

Ktorú svoju vlastnosť si vážite najviac?
Pracovitosť, slušnosť a zodpovednosť

Spomínate si, ktoré rozhodnutie vo svojom živote najviac ľutujete?
Počas mojej profesionálnej praxe som musel spraviť veľa rozhodnutí. Najviac ľutujem, že som vstúpil do projektu Europalace, ktorý mi zanechal veľké straty.

Existuje niečo, čo by ste nedokázali odpustiť druhému?
Podlosť, neúprimnosť a závisť.

Kedy ste boli v živote najviac sklamaný?
Vždy vtedy, keď partner nedodržal slovo alebo dohodu.

A naopak, ktorá pozitívna spomienka sa vám do pamäti vryla najviac?
Sú tri – narodenie mojich troch detí.

Aké dôležité sú pre vás peniaze?
Natoľko, aby som si dokázal kúpiť jedlo.

Aký je podľa vás recept na dobrý život?
Byť úprimný, pracovitý a snažiť sa v živote niečo tvoriť. Máte ešte nejaké nesplnené túžby a plány? Počas mojej profesionálnej praxe som dosiahol maximum. V súčasnej dobe je mojou túžbou odovzdať tieto skúsenosti nášmu mestu, preto som sa rozhodol kandidovať na primátora.